Obec Dolní Němčí: Tel.: 572 648 721; 572 648 449 Fax: 572 648 709 | E-mail: sekretariat@dolni-nemci.cz | Úřední hodiny: pondělí, středa 7.00-11.30, 12.30-16.00 hod


Rozcestník

Kultura:


Komise kulturní a sociální Dolní Němčí


Muzeum Na Mlýně (více)

V roce 1998 byla dokončena rekonstrukce starého mlýna, jehož budova dnes z části slouží jako pivnice a část byla vybavena původními dochovanými nástroji, které mlýnu věnovaly obyvatelé obce. Jedná se o pozoruhodnou památku lidové architektury, zapsanou ve státním seznamu památek.


Možnost prohlídky muzea po dohodě na telefonním čísle: 572 648 721
nebo písemně na: penzion@dolni-nemci.cz.Vaření trnek (více)

Je tomu již devět let, co se členové národopisného krúžku z Dolního Němčí na popud dobré duše místního folkloru, paní Marie Ježkové, rozhodli zatopit pod měděným kotlem v místním lidovém muzeu.Historie dožínkové slavnosti (více)

Od prvních obecních dožínek konaných v Dolním Němčí uběhne letos 84 let. V roce 1923 je v této slovácké obci zorganizoval místní varhaník Metoděj Kadlček, který se nechal inspirovat slavnostmi při svých návštěvách Hané.Turistické questy (Lucké hledačky a šifrovačky)

Víte, co za tajemství skrývá krajina Luckého Pole, a proč se v Dolním Němčí propadla kdysi dávno silnice? Na tyto a další otázky Vám pomohou odpovědět nové Lucké šifrovací hledačky. Ty vás zavedou do různých koutů obcí ležící podél potoka Okluky a umožní vám poznat blízké okolí. Díky nim odkryjete nejednu zapomenutou záhadu. Je jen na vás, jaké si vyberete výchozí místo. Hluk nebo Horní Němčí? Vaše putování stejně završíte na témže místě – tam kde se před bezmála tisíciletím odehrála jedinečná událost.

Pokud to jen trochu počasí dovolí, vyrazte krajinou i obcemi v podhůří Bílých Karpat a užijte si krásné výhledy, starodávné budovy, neznámá místa a příběhy, které o nich vypráví.

Podklady k Luckým hledačkám najdete na bilekarpaty.cz nebo o ně můžete požádat například na obecních úřadech či místních knihovnách v Hluku, Dolním Němčí a Slavkově.

Questy jsou ke stažení i zde:
Krajina vypráví příběhy (výchozí místo v Horním Němčí)
Ukryté bohatství (výchozí místo v Hluku)

Kalendář akcí

<
>

Počasí v Dolním Němčí