Obec Dolní Němčí: Tel.: 572 648 721; 572 648 449 Fax: 572 648 709 | E-mail: sekretariat@dolni-nemci.cz | Úřední hodiny: pondělí, středa 7.00-11.30, 12.30-16.00 hod


Rozcestník

Prohlášení o přístupnosti


 1. Při tvorbě a správě webu obce Dolní Němčí zohledňujeme zásady přístupnosti podle metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).
 2. Velikost písma je definována v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat či zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.
 3. Všechny odkazy jsou vyznačeny podtržením. Výjimkou jsou odkazy v menu a rozcestníku, které podtržené nejsou.
 4. Textová verze webu i verze optimalizovaná pro slabozraké uživatatele nijak neovliňují funkčnost webu. Textová verze je plně oproštěna od grafických prvků, obrázků a fotografií. U verze pro slabozraké je omezena pouze grafika. Obrázky i fotografie se zobrazují jako v grafické verzi.
 5. Informace o počasí v Dolním Němčí je zajišťována externí službou serveru www.in-pocasi.cz.

Informace prezentované v jiných formátech (pravidlo č. 9)

 1. Na webu jsou některé informace dostupné pouze ve formátu PDF. Pro zobrazení formátu PDF je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na webu společnosti Adobe Systems, Inc.
 2. Pro prohlížení dokumentů v sekcích Obecní kronika a Obecní zpravodaj je využita aplikace issuu.com, která umožňuje čtění PDF souborů přímo v prohlížeči bez nutnosti instalovat externí PDF porhlížeč.
 3. Ve výjimečných případech jsou na webu informace dostupné ve formátu DOC, které je možné otevřít ve většině textových editorů (MS Office, Open Office), příp. můžete použít bezplatný program od Microsoftu s názvem Word Viewer.

Části webu, které mají odlišný vzhled a ovládání

Na webu obce jsou dostupné speciální aplikace, které nesplňují všechna pravidla přístupnosti. Obsahují velké množství obrázků, které nejsou prezentovány ani popsány v textové podobě. Jedná se o tyto aplikace:

 1. Fotogalerie
 2. Kronika obce
 3. Obecní zpravodaj

Kronika obce a Obecní zpravodaj obsahují soubory ve formátu PDF. Pro pohodlné čtení těchto dokumetů je využita služba issuu.com. Dokumenty jsou dostuné i ke stažení.

Je nějaká informace na našem webu špatně přístupná?

Informace, které jsou na webu obce pro vás špatně přístupné, můžeme sdělit těmito způsoby:

 • osobně nebo telefonicky v úředních hodinách,
 • poštou,
 • e-mailem.

Kontakt na Obecní úřad Dolní Němčí

Nivnická 82, 68762 Dolní Němčí

Úřední hodiny: pondělí a středa 7:00 - 16:00

tel.: +420/ 572 648 721 , 572 648 449
tel./fax.: 572 648 709
e-mail: info@dolni-nemci.cz

Máte-li nějaký dotaz ohledně technické specifikace webu piště na adresu webmastera.

Za veškeré Vaše připomínky předem děkujeme.nahoru

Kalendář akcí

<
>

Počasí v Dolním Němčí